Kinderkraft INDY – lekka spacerówka – recenzja

Posted on

Hej kochani!

Ostatnio testujemy nowość, którą jest spacerówka INDY firmy Kinderkraft. Dodam tylko, że mam w domu spacerówki, które są z zestawów 2 w 1. Poszukiwałam tym razem spacerówki o niewielkich rozmiarach, z łatwością złożenia i rozłożenia oraz płynnością prowadzenia. Istotna też dla mnie była pozycja, jaką mogę zapewnić Różyczce podczas spacerów, czyli możliwość rozłożenia do pozycji leżącej. Dotychczasowe wózki są w neutralnych kolorach, ja chciałam coś w odcieniach różu. Tak wiem, do każdego wózka można dokupić kolorową wkładkę, jednak ja chciałam mieć różowy design od razu. Kluczowa też dla mnie była waga, gdyż w planach mamy podróż samolotem. Po tych moich założeniach i wymaganiach, trafiłam na spacerówkę Kinderkraft INDY. Miałam możliwość sprawdzenia jej podczas naszych pierwszych wczasów w malowniczych Mazurach. Kilka spacerów mamy już za sobą, sprawdziliśmy też ją w różnych terenach – płaski teren, piach, kamienie czy kostka. INDY to przede wszystkim idealny kompan na wspólne wakacje, szybkie wypady do miasta czy na zakupy. Waży tylko 6kg, składa i rozkłada się jedną ręką, a co ważne zajmuje niewiele miejsca po złożeniu. To wszystko sprawia, że spacerówkę można zabrać ze sobą wszędzie. U nas sprawdziła się świetnie również, gdy chodziliśmy do hotelowej restauracji. Przedstawię Wam w mojej recenzji podstawowe dane techniczne, moje odczucia z użytkowania oraz kilka zdjęć.

Dane techniczne spacerówki INDY – informacje od producenta

Waga – 6kg

Wymiary –

  • Rozłożona spacerówka: szerokość 46 cm, wysokość 101 cm, odległość między kołami 61 cm,
  • Złożona spacerówka: szerokość 46 cm, wysokość 60 cm, głębokość 27cm
  • Długość oparcia 44 cm,
  • Długość siedziska 20 cm, szerokość siedziska 32 cm,
  • Długość podnóżka 15 cm, szerokość podnóżka 35 cm,
  • Wysokość do rączki 102 cm,

Kolor wiodący – Bordowy

Pozostałe kolory – Różowy, Granatowy, Szary

Materiał z jakich wykonany jest produkt –

  • Rama: aluminiowa ( to właśnie ona sprawia, że wózek jest lekki)
  • Tkanina: trwała, odporna na otarcia i działania warunków atmosferycznych. Tkanina poliester (łatwa w czyszczeniu). Zewnętrzny materiał na budce jest wodoodporny.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci od ,,urodzenia” do 15 kg. Spacerówka od urodzenia?! Pewnie zastanawiacie się, jak to możliwe. W sprzedaży pojawi się również wersja INDY z adapterami do fotelika. W otworach od barierki będzie można wpiąć adaptery, a następnie umieścić w nich fotelik.

Dlaczego warto rozważyć zakup spacerówki INDY

Po pierwsze WAGA

Niewielka waga jak na spacerówkę, bo mowa jest tutaj tylko o 6 kilogramach. Ta lekkość odzwierciedla się w prowadzeniu samego wózka, gdzie czasami mam odczucia jakby to wiatr pchał sam spacerówkę. Podczas dłuższego spaceru nie odczuwam, że w ogóle prowadzę wózek. Nawet wyższe krawężniki, czy zejście/wejście po kilku schodkach nie stanowi problemu, mogę przenieść spacerówkę nie męcząc się przy tym i nie czuję, że ,,coś” dźwigam.

Łatwość ROZŁOŻENIA/ZŁOŻENIA

Dosłownie jedną ręką jesteśmy w stanie rozłożyć i złożyć wózek. Nie wymaga ,,haczyków”, czy innych rozwiązań, które zabezpieczają wózek przed przypadkowym rozłożeniem. W INDY zastosowano podwójną blokadę. Po złożeniu wózka występuje strefa czysta i brudna, a wózek może stać samodzielnie i ma specjalną folię, na której się opiera. To właśnie ona zabezpiecza materiał spacerówki. Wygodą dla mnie jest sposób, w jaki możemy transportować złożony wózek, niczym małą walizkę. Trzeba tylko mieć w miarę opróżniony kosz, aby złożyć ją całkowicie na płasko. Dla wyobrażenia sobie jak mało miejsca zajmuje spacerówka zrobiłam zdjęcie ze zgrzewką wody.

KOŁA

Wózek nie nadaje się do ,,ciężkich” terenów, dlatego kamienna droga może stanowić problem, nie tyle co dla wózka, ale dla dziecka i dla nas. Musimy pamiętać, że spacer ma być przyjemnością. Koła z pianki EVA są odporne na przebicia i to też sprawia, że spacerówka jest tak lekka. Amortyzowane są wszystkie 4 koła. Dodatkowo mamy możliwość blokowania tylnych kół. Muszę wspomnieć też o tym, że bardzo łatwo utrzymać koła w czystości, dla mnie to istotne, gdyż wózkiem wjeżdżam bezpośrednio do domu od razu po spacerze.

spacerówka INDY

PASY I BARIERKA

Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego w spacerówce INDY występują 5-cio punktowe pasy z ochraniaczami. Tylne pasy wychodzą z pleców, co umożliwia przewożenie maluszków. Oczywiście, można pasy regulować i dostosowywać do wymiarów oraz wzrostu dziecka. Dziecko nie jest w stanie samo wypiąć się z tych pasów. Barierka ochronna jest wypinana z dwóch stron, po złożeniu wózka ułatwia transport spacerówki, stanowiąc ,,rączkę” do trzymania.spacerówka INDY

ZAGŁÓWEK

Zagłówek zabezpiecza główkę dziecka przed wysunięciem oraz ma za zadanie chronić dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

spacerówka INDY

BUDKA

Materiał budki jest wodoodporny i wyposażony w plastikowe okienko, gdzie możemy podglądać dziecko w każdej chwili. Dla mnie to świetna opcja, gdyż Różyczkę widziałam w gondoli wcześniej zawsze przed sobą. W tej spacerówce dziecko siedzi tylko przodem do kierunku jazdy. Budka rozkłada się na tyle, że możemy spokojnie osłonić buźkę dziecka od słońca, wiatru czy deszczu. Po bokach budki można bez problemu zawiesić jakieś zabawki, my jesteśmy na tym etapie, że coś zawsze w zasięgu ręki musi wisieć, żeby zaciekawić córkę.

spacerówka INDY

KOSZ na zakupy

Lekka spacerówka, która niewiele waży, posiada bardzo wytrzymały pojemny kosz na zakupy, w którym można umieścić rzeczy do maksymalnej wagi 3kg. Dla mnie osobiście to bardzo dużo, patrząc na gabaryty wózka. Śmiało można zabierać INDY na wypady do galerii, hipermarketu oraz wycieczkę.

spacerówka INDY

AKCESORIA

W zestawie oczywiście dołączona została instrukcja, gdzie wszystko dokładnie jest opisane krok po kroku. Warto na początku się z nią zapoznać, żeby później ,,nie siłować” się z rozłożeniem wózka. Wszystkie mechanizmy chodzą płynnie. Mimo iż daszek spacerówki jest wykonany z materiału wodoodpornego wśród dodatków możemy znaleźć folię przeciwdeszczową. W zestawie również znajduje się osłonka na nóżki, która sprawdzi się w chłodniejsze dni.

Czy zauważyłam jakieś minusy?

Po miesiącu użytkowania spacerówki mogę już wspomnieć o niewielkich wadach. Brak moskitiery. Na szczęście mam z innych wózków i dlatego nie stanowi to dla mnie dużego kłopotu, ale dla innych może to stanowić problem. Kolejna rzecz to brak regulacji wysokości rączki. Dla bardzo wysokich osób spacerówka może być niewygodna w prowadzeniu. Wózek, a raczej koła nie są dostosowane do ,,trudnego” terenu, co w moim przypadku nie stanowi to przeszkody, gdyż spacery odbywają się raczej w miejskim i płaskim terenie.

Podsumowując

Przyznam szczerze, że INDY miała być wózkiem tylko na ,,chwile”, na wyjazd. Jednak polubiłam ją bardzo i częściej wybieram właśnie tą spacerówkę, nawet na krótkie wyjścia koło domu. Głównie dlatego, że łatwiej mi wyczyścić w niej koła, mogę rozłożyć siedzisko na płasko podczas drzemki Róży i przyjemnie się prowadzi. Również wypady do galerii wyglądają tak, że zabieramy złożoną spacerówkę do bagażnika (nie zajmuje dużo miejsca) i przekładamy córkę z fotelika do INDY na parkingu. Jest wąska, dlatego manewrowanie po alejkach sklepów nie stanowi problemu.

Spacerówka INDY kosztuje 449 zł, występuje w czterech wariantach kolorystycznych: bordowej, różowej, szarej i granatowej. Lekki, miejski, zwinny wózek – 6kg, idealny w podróż (samolotem, autem). Rozkłada się i składa jedną ręką, dlatego nawet z dzieckiem na rękach możemy wygodnie i szybko użytkować wózek. Ma możliwość szybkiego rozłożenia do pozycji leżącej, co sprawia, że dzieci mogą wygodnie spać podczas spacerów. Lubię jak wózek jest zadbany, dlatego utrzymanie tkaniny wózka i kół w czystości jest bardzo łatwe.

Każdy ma inne wymagania co do funkcjonalności spacerówki. Jeśli macie podobne potrzeby do moich względem wózka, to warto rozważyć zakup spacerówki INDY. Oczywiście, jak w każdym produkcie dopatrzyłam się kilku małych minusów, ale na tle tych wszystkich plusów, mogę Wam śmiało polecić spacerówkę INDY.

Podsyłam Wam jeszcze link do spacerówki INDY Kinderkraft –> link

Buziaaaaki ;*

 spacerówka INDY

  • Share

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.